O společnosti

Skupina CPI byla založena v roce 1996 ve Francii. Mezi její­ členy patří tiskárny s dlouhou tradicí­ jako jsou Firmin Didot ve Francii, Ebner a Spiegel v Německu nebo Mackays ve Velké Británii. V Evropě tak najdete dohromady 15 CPI tiskáren specializujících se na výrobu knih, brožur a katalogů. Celá skupina vyrobí­ za rok přes 400 mil. knih a spolupracuje s 2 000 nakladatelství­mi, od těch malých až po ty největší, ve více než 17 zemí­ch celého světa.

Tiskárna v Pohořelicí­ch zahájila svůj provoz v roce 1996 jako Überreuter PRINT. O deset let později přešla firma do vlastnictví­ společnosti CPI a přejmenovala se na CPI Moravia Books. Postupně se moravská pobočka stala důležitou základnou pro trh ve střední­ a východní­ Evropě. Její pozici posí­lil vstup na polský trh v roce 2009, kdy byla otevřena kancelář v Krakově.

V roce 2013 byly přistavěny dvě nové haly, čí­mž se navýšila výrobní­ kapacita tiskárny. Rozšířil se tak i strojový park, do kterého firma nepřetržitě investuje a inovuje ho.

CPI Moravia Books patří­ do německé skupiny CPI společně s tiskárnami v Lecku, Ulmu a Birkachu.

Dí­ky pří­slušnosti k široké rodině CPI jsme opravdu schopni print unlimited.