Draci z CPI

O víkendu se do Rakovecké zátoky na brněnské přehradě slétlo hejno draků jak z Česka, tak i ze Slovenska. Konal se zde totiž 13. ročník Brněnského festivalu dračích lodí. Závodili profesionálové, zapálení sportovci i úplní nováčci jako třeba náš tým CPI Moravia Books. „Napadlo mě, že by to mohla být dobrá akce, tak jsem oslovila lidi ve firmě a vyšlo to,“ popisuje Bára Čermáková, vedoucí účetního oddělení, jak k naší účasti na závodech došlo. Vedení nápad podpořilo, uhradilo startovné a vybavilo tým firemními tričky.
Volba kapitána byla jasná. Jediný, kdo v tiskárně něco věděl o závodech dračích lodí, byl Ervín Banský, vedoucí obchodního týmu, který od dětství závodně pádluje a již druhým rokem trénuje a závodí s profesionální posádkou Brněnští draci. V neděli jsme statečně nasedli do vratké lodě a vyrazili bojovat v rámci kategorie Fun&Firmy. Absolvovali jsme celkem dvě rozjížďky a ve finále se nám podařilo zajet závodní dráhu dlouhou 200 metrů pod jednu minutu. Čas 57,93 sekund sice stačil pouze na čtvrté, poslední místo, nikomu to ale nevadilo, a z mola všichni odcházeli usměvaví a spokojení.
Celou akci pořádali Torrsen Sports, jedni z největších organizátorů závodů dračích lodí v Česku, společně se sdruženími Cesta draka, Dračí lodě Brno a Lodní sporty Brno. Závodu se zúčastnilo kolem 70 posádek. Kromě domácích týmů přijeli i draci a dračice z Jablonce, Prahy nebo slovenského Trenčína. V sobotu závodily lodě s dvacetičlennou posádkou, v neděli přišly na řadu takzvané desítky. Motto závodu znělo „Probuď v sobě sílu draka a pozvedni svůj tým,“ a to se nám, týmu CPI Moravia Books, povedlo.

Posádka týmu CPI Moravia Books: Tomáš Aujeský, Ervín Banský, Barbora Čermáková, Martin Gladiš, Petr Gladiš, Martina Kounková, Barbora Novosádová, Lenka Smutná, Martin Studnička, Martin Šalplachta.