CPI na dni dětí

Tradičně jako každý rok se i letos oslavoval v Pohořelicích Mezinárodní den dětí. Novinkou však byla naše účast na této akci, kterou pořádá Středisko volného času Pohořelice a Město Pohořelice.

„S myšlenkou, že bychom mohli dětem zajímavou formou ukázat, co u nás ve firmě děláme, za mnou přišla Katka Mikyšková z Officemanagementu asi před dvěma týdny,“ vysvětluje Karel Palata, vedoucí personálního oddělení. „A jsem moc rád, že nezůstalo jen u myšlenky. Společně s Jarmilou Ondráčkovou, Denisou Cymbálovou a Martinou Kounkovou připravily tak zajímavý program, že z něj děti byly nadšené a zaujal i spoustu rodičů,“ dodává pan Palata.

Ve stánku CPI Moravia Books bylo opravdu hned ze startu plno. Pozornost dětí jako první přitáhly deníčky naší výroby, na kterých byly nakresleny oblíbené filmové postavičky. O originální výzdobu se postarala Denisa Cymbálová z oddělení vzorků. Desky notýsků si každý mohl vymalovat, vyzdobit a odnést na památku domů. O deníčky byl takový zájem, že přivezené hotové kusy nestačily, a paní Ondráčková vyráběla na počkání jeden zápisníček za druhým jako na běžícím páse. Přitom vyprávěla a ukazovala nejen dětem, ale i dospělým, co vše je k výrobě knihy potřeba a odpovídala na spoustu zvědavých otázek. Bylo patrné, že všechny přítomné technika knižní výroby upřímně zaujala. Kromě notýsků jsme pro děti přichystali omalovánky, pastelky, balónky s heliem, knižní záložky a jiné maličkosti. Před stánkem byla k dispozici role papíru a kyblíky s prstovými barvami, takže se děti mohly výtvarně pořádně vydovádět.

Nálada byla nejen v našem stánku až do konce akce skvělá a nezkazila ji ani krátká dešťová přeháňka. „Jsme rádi, že jsme se mohli na celé akci podílet a ukázat tak dětem svět knížek, jak ho ještě neznají,“ dodali na závěr akce všichni zúčastnění se zjevnou spokojeností v hlase.