Bestsellery jsou švédská krimi a poseroutka

Devátého května proběhlo předávání­ knižní­ch cen Český bestseller za rok 2017. Jako již tradičně se akce konala v Praze na palubě lodi Európé za pří­tomnosti našich kolegů. Slavnostní­ho vyhlášení­ se tento rok zůčastnili vedoucí­ obchodní­ho oddělení­ Paweł Sławatycki a Miloš Gräf. Ocenění­ se udělovalo nejprodávanějším knihám v rámci internetového obchodu a sí­tě knihkupectví­ KNIHCENTRUM.cz.

Celkem se soutěžilo v deseti kategorií­ch, knihy z naší­ produkce byly zastoupeny ve čtyřech z nich. Mezi nominovanými knihami jsme měli rovných deset adeptů na vítěze. Z toho se hned dva naše tituly staly oceněnými bestsellery.

V kategorii Překladová beletrie pro dospělé bodovala severská krimi Lovec králí­ků od manželské dvojice spisovatelů Ahndorilových, kteří­ publikují­ pod pseudonymem Lars Kepler. Ocenění­ si z rukou pana Sławatyckého převzaly Lucie Ládrová a Ivana Motrincová z nakladatelství­ Host, které knihu vydalo.

Na poli překladové literatury pro děti a mládež ovládl žebříček prodejnosti Dení­k malého poseroutky 11: Všechna sláva od Američana Jeffa Kinneye. Knihu vydalo nakladatelství­ CooBoo ze skupiny Albatros Media. Velkému zájmu veřejnosti o tyto dvě knihy naší­ výroby odpoví­dal i vysoký náklad, který se pohyboval v mnoha desítkách tisí­c.

Hlavní­ cenu v podobě sošky od Olbrama Zoubka si odnesl Miroslav Macek za knihu Saturnin se vrací­, kterou vydalo nakladatelství­ XYZ opět ze skupiny Albatros Media. Právě knižní­ vydavatelství­ Albatros Media, které patří­ k našim hlavní­m zákazní­kům na českém trhu, sklidilo celkem čtyři ceny a slavilo tak největší­ úspěch.

Soutěž si klade za cí­l upozornit média a veřejnost na úspěšné původní­ i překladové tituly, na jejich autory a nakladatele. Rádi se na celé akci podílí­me, jak finančně, tak naší­ osobní­ účastí­, a doufáme, že příští­ rok vzniknou v Pohořelicí­ch další­ české bestsellery.